O Firmie

Firma Remat Sp. z o.o. powstała w 1989 roku jako spółka prawa handlowego i od początku działalności skupiliśmy swoją uwagę na zaspakajaniu nawet najbardziej złożonych i indywidualnych potrzeb naszych klientów.
Główny profil naszej działalności to konstrukcja i produkcja przenośników taśmowych, linii produkcyjnych, stołów buforujących. Wykonujemy przenośniki na różnego rodzaju taśmach PU, TPU, clean Drive, stalowe-siatkowe, kdm, a także rolkowe, płytkowe, strunowe. Jako pierwsi w Polsce wykorzystywaliśmy taśmy typu Habasit Clean Drive. Wykonujemy także przenośniki specjalne do zabudowy pod wykrywacze metali, skracające taśmy, przechodzące np. przez bramy ppoz lub jako odrzut z automatyczna segregacja i kierowaniem produktu. Przenośniki o nietypowych kształtach łuki, elewatory typu Z i L, o dwóch niezależnych taśmach.

Specjalizujemy się w konstrukcjach ze stali nierdzewnej. remat - o firmie remat - o firmie
Zajmujemy się także modernizacją i serwisem przenośników jak i całych linii produkcyjnych. Produkujemy również części zamienne wg dostarczone dokumentacji.
Posiadamy własne biuro projektowe wykorzystujące oprogramowanie w środowisku CAD 3D.

Branża w której działamy wymaga stosowania nowoczesnych technologii i materiałów dlatego też korzystamy przy budowie urządzeń z podzespołów uznanych marek takich jak: napędy SEW, Nord, Lenze Motovario, chiaravalli; pneumatyka Bosch Rexroth, Festo, SMC, MetalWorks. Taśmy Habasit, Intralox, Marbett Rexnord, Uni. Korzystamy też z podzespołów Igus, Interroll, Marbett, Kipp, ElesaGanter, Silvent.